Nasi goście

1. Krystian Zalewski:

Ur. 11.04.1989 r. w Drawsku Pomorskim.
Lekkoatleta, specjalizujący się w biegach długich.
Trener: Jacek Kostrzeba, klub: UKS BARNIM Goleniów.

  • 11-krotny Mistrz Polski (21-krotny medalista Mistrzostw Polski) w różnych kategoriach wiekowych.
  • 7 miejsce w Mistrzostwach Świata Juniorów (2008) – 3000m prz.
  • Brązowy medalista Młodzieżowych Mistrzostw Europy (2009) – 3000m prz.
  • 2 złote medale w Mistrzostwach Polski (2014) rozegranych w Szczecinie w biegu na 3000m z przeszkodami i w biegu na 5000 m.
  • Wicemistrz Europy z Zurychu (2014) w biegu na 3000 m z prz.
  • 9 miejsce w Mistrzostwach Świata (2015) w biegu na 3000 m z prz.
  • 2-krotny złoty medalista Mistrzostw Polski Seniorów w LA Bydgoszcz 2016 w biegach na: 5000 m i 3000 m z przeszkodami.
  • Uczestnik Igrzysk Olimpijskich Rio de Janeiro 2016.
  • 2019 – Mistrz Polski na 10000m, 5000m i 3000m prz., złoty medalista Drużynowych Mistrzostw Europy, uczestnik Mistrzostw Świata w Doha.


2. Michał Rozmys:

Ur. 13.03.1995r. w Żarach;

Lekkoatleta, specjalizujący się w biegach średnich;
Trener: Jacek Kostrzeba, klub: UKS BARNIM Goleniów;

  • Brązowy medalista Młodzieżowych Mistrzostw Europy na 1500m – Bydgoszcz 2017; srebrny medalista 7.Drużynowych Mistrzostw Europy – Lille 2017;
  • 4 miejsce w Mistrzostwach Europy na 800m – Berlin 2018;
  • 11 miejsce w Mistrzostwach Świata na 800m – Londyn 2017;
  • 9 miejsce w Uniwersjadzie na 800m – Tajpej 2017;
  • Mistrz Polski Seniorów na 800m – Białystok 2017;
  • 5 – krotny Mistrz Polski (12 – krotny medalista Mistrzostw Polski) i w różnych kat. wiek.;
  • Rekordzista Polski U23 na 1500m;
  • Wielokrotny reprezentant Polski;
  • 2019 – złoty medalista Uniwersjady na 1500m w Neapolu, Halowy Mistrz Polski w biegu na 1500m, w srebrny medalista Mistrzostw Polski na 800m, uczestnik Halowych Mistrzostw Europy w Galsgow.

 

3. Mariola Ślusarczyk

Urodzona 4 stycznia 1990 w Końskiem;

Lekkoatletka, specjalizująca sie w biegach długich 3000 m z przeszkodami,
Trener: Jacek Kostrzeba, klub: UKS BARNIM Goleniów

  • 2019 – Mistrzyni Polski na 3000m prz., wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych.

 

 

4. Ewa Durska

Ur. 27.02.1977 r. w Nowogardzie.
Lekkoatletka, specjalizująca się w pchnięciu kulą.
Trener: Waldemar Nowotny, klub: UKS BARNIM Goleniów.

  • 3-krotna złota medalistka Igrzysk Paraolimpijskich: Rio de Janeiro 2016, Londyn 2012, Sydney 2000.
  • 3-krotna Mistrzyni Świata IPC: Lyon 2013, Christchurch 2011, Birmingham 1998.
  • Srebrna medalistka Mistrzostw Europy: Stadskanaal 2012.
  • Rekordzistka Świata w pchnięciu kulą w kategorii F20

5. Marcin Majka
ur. 23.04.1995 w Goleniowie
strzelec sportowy
Klub Strzelectwa Sportowego LOK TARCZA Goleniów
Trener Michał Buniak

  • Mistrz Świata akademicki indywidualnie – Bydgoszcz 2016 r.
  • Mistrz Świata akademicki drużynowo – Bydgoszcz 2016 r.
  • Medalista Mistrzostw Świata Juniorów – Grenada (Hiszpania) 2014 r.
  • Rekordzista Świata – Bolonia (Włochy) 2019 r.
  • Mistrz Europy indywidualnie – Bolonia (Włochy) 2019 r.
  • Mistrz Europy drużynowo – Bolonia (Włochy) 2019 r.
  • Rekordzista Europy – Bolonia (Włochy) 2019 r.
  • Mistrz Pucharu Świata Juniorów drużynowy – Suhl (Niemcy) 2015 r.
  • Pięciokrotny akademicki Mistrz Polski – Myślenice 2016 r., Bydgoszcz 2019 r.
  • Mistrz Polski Seniorów drużynowy – Wrocław 2013 r.,
  • Brązowy medalista Mistrzostw Polski Seniorów – Wrocław 2014 r., 2018 r.,
  • Mistrz Polski Młodzieżowców – Wrocław 2016 r.
  • Wice Mistrz Polski Młodzieżowców – Wrocław 2017 r.
  • Dwukrotny brązowy medalista Mistrzostw Polski Młodzieżowców – Bydgoszcz 2018 r., 2017 r.,
  • Dwukrotny Mistrz Polski juniorów – Wrocław 2014 r.
  • Ośmiokrotny Wice Mistrz Polski juniorów – Wrocław 2013 r., 2014 r., 2015 r.,
  • Brązowy medalista Mistrzostw Polski juniorów – Wrocław 2013 r.,
  • Dwukrotny Mistrz Polski juniorów młodszych – Warszawa 2011 r., Kraków 2012 r.,
  • Brązowy medalista Mistrzostw Polski juniorów młodszych – Kraków 2012 r.,
  • Wice Mistrz Polski juniorów młodszych – Warszawa 2011r.,
  • Wielokrotny rekordzista Polski
  • Najlepszy zawodnik roku 2019 – seniorzy karabin dowolny 60 strzałów leżąc
  • Najlepszy zawodnik roku 2014 – juniorzy karabin dowolny 3×40
  • Najlepszy zawodnik roku 2014 – juniorzy karabin dowolny 60 strzałów leżąc
  • Najlepszy zawodnik roku 2013 – juniorzy karabin dowolny 3×40 strzałów
  • Najlepszy zawodnik roku 2012 – juniorzy młodsi karabin pneumatyczny 60 strzałów
  • Najlepszy zawodnik roku 2012 – juniorzy młodsi karabin sportowy 3×20 strzałów
  • Najlepszy zawodnik roku 2011 – juniorzy młodsi karabin sportowy 3×20 strzałów

6. Martyna Jancelewicz
urodzona 29.04.2002 w Goleniowie
bokserka
Klub: Stowarzyszenie Sportów Walki TAURUS w Goleniowie
Trener Remigiusz Gajewski

Sukcesy:

  • Mistrzyni Polski juniorek w boksie z 2019 r. (Grudziądz)
  • brązowa medalistka Mistrzostw Europy Juniorek w boksie – Sofia Bułgaria 2019 r.
  • reprezentantka Kadry Narodowej juniorek w boksie w 2018 i 2019 r.
  • I miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie młodzieży w boksie w 2018
  • II miejsce na Mistrzostwach Europy Juniorek w boksie w wadze 80 kg. w 2018 r. Anapa Rosja
  • Mistrzyni Polski kadetek w boksie 2018 r.
  • I miejsce w Pucharze Polski w boskie w Grudziądzu w 2018 r.