Komunikat końcowy

Przy biegowej pogodzie odbyła się XXXIII Goleniowska Mila Niepodległości o Puchar Burmistrza Gminy Goleniów i Bieg Gaz-System S.A. na 10 km. Dopisali zawodnicy, dopisali kibice. Rzesze biegających i kibicujących w Goleniowie w dniu Narodowego Święta Niepodległości świadczą o wspólnotowym obchodzeniu tego ważnego dla Polaków święta na sportowo. Wszystkie dzieciaki z ogromnym zaangażowaniem i wsparciem swoich rodziców, dziadków, wujków i cioć dotarły do mety. Z przedszkolakami biegali nasi honorowi goście Agnieszka Skrzypulec, Michał Rozmys, Angelika Mach, Krystian Zalewski Martyna Jancelewicz, Maja Razik, Zuzanna Pierko i Jacek Pazdan. Biegi dziecięce i młodzieżowe ukończyło łącznie 1592 zawodników.

O godz. 13.00 rozpoczął się bieg otwarty na dystansie 1 mili. W kategorii kobiet z czasem 0:05:00 wygrała Natalia Gulczyńska z RAZ Szczecin. Wśród mężczyzn z czasem 0:04:22 finiszował Michał Rozmys z UKS Barnim Goleniów. Bieg ukończyło 185 zawodników.

Ostatni w programie naszych biegów – Bieg Gaz-System S.A. na 10 km to bieg, który ma już własną historię. To najliczniej obsadzony bieg w naszych zawodach. W klasyfikacji kobiet zwyciężyła Katarzyna Jankowska z KS Podlasie Białystok z czasem 0:32:49. Wśród panów IUKCHYMCZUK Mykola z Ukrainy z czasem 0:29:53. Bieg ukończyło 350 zawodników.

Dziękujemy zawodnikom za udział w biegach. Wszystkim gratulujemy osiągniętych własnych celów.

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy pomagali w realizacji tego wyjątkowego biegu. Podziękowania dla darczyńców – sponsorów za zaangażowanie i wszelką pomoc. Słowa uznania i wdzięczności kieruję do służb mundurowych, które zabezpieczały nasze trasy biegów. Dziękujemy Policji, Straży Granicznej, Druhom Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Straży Miejskiej. Bez waszego zaangażowania nie byłoby tak profesjonalnego zabezpieczenia tych zawodów. Serdecznie dziękuję partnerom biegów, patronom honorowym, medialnym. Dziękujemy kibicom za wspaniałe nastroje i wspólną zabawę.

Do zobaczenia za rok na biegowej trasie Goleniowskiej Mili Niepodległości.